Eesti Ringhäälingumuuseumis valmisid programmid mudilastele

Eesti Ringhäälingumuuseumis valmisid muuseumiprogrammid mudilastele. Huvilised saavad valida kolme erineva programmi vahel, millest kaks aitavad mõista raadio- ja üks telemaailma telgitaguseid.

„Mikrofoniga sõbraks“ on programm uudishimulikele lastele, kes tahavad mikrofoniga sõbraks saada. Programmi käigus uuritakse erinevate aegade mikrofone muuseumi kogust, räägitakse kuidas õigesti mikrofoni kasutada proovides mikrofoni laulda  ja rääkida ning hinnatakse kuulates tulemust. Salvestatud jutud ja laulud saadetakse nädala jooksul osalejatele.

 „Kuuldemängu mäng“ on lõbus mäng mikrofonide ees ja helide sees. Uuritakse, mis on raadioteater, kuidas tehakse kuuldemänge ja kuulatakse  katkendeid  laste kuuldemängudest. Kuuldemängu tegemise mängu mängides proovitakse luua häälega rolle ja lihtsate vahenditega helitaustu. Salvestatud materjalist paneb muuseum kokku kuuldemängu  ja saadab selle programmis osalejatele nädala jooksul.

 „Kui ma oleksin diktor“ on  teletööd  tutvustav programm, mille käigus uuritakse, millist tehnikat ning teadmisi-oskusi on telesaate tegemiseks vaja  ja kui kerge või hoopis keeruline on telediktori töö. Kõik programmis osalejad saavad  diktoriks olemist proovida  ja salvestatud videomaterjalist valmib  saade, mis saadetakse  väikeste diktorite grupile nädala jooksul.