Eesti Ringhäälingumuuseum on mittetulundusühing, mille 29. aprillil 1999. a asutasid Eesti Ringhäälingute Liit, Eesti Raadio, Eesti Televisioon, Eesti Ringhäälingu Saatekeskuse AS ja Türi Linnavalitsus. Muuseumi asukohaks valiti Türi, linn, kus aastatel 1937-1941 asus Riigi Ringhäälingu saatejaam, mille 196,6 meetri kõrgune antenn oli valmimise aastal Euroopa moodsaim.

1999. aasta novembris alustasime kogumistööga ja sama aasta detsembris avasime esimese ajutise näituse. 2000. aastal kolis seni ajutistes ruumides tegutsenud muuseum uude hoonesse, mille renoveeris Türi linn, ning rahvusringhäälingu 75. aastapäeval (18. detsembril 2001) avasime püsinäituse esimese osa külalistele.

Ringhäälinguajalugu tutvustavat püsinäitust on pidevalt täiendatud. 2002. aastal lisandus aastatel 1944-1991 Eesti Raadio tegevust tutvustav osa, 2005. aasta suvel püsinäitus “Televisioon”. Lisaks oleme koostatud mitmeid ajutisi väljapanekuid, mis on tutvustanud ringhäälinguajaloo erinevaid teemasid ja oluliste isikute pärandit. Neid on eksponeeritud nii oma ruumides kui ka väljaspool.

Muuseumi kogudele on aidanud aluse panna kõik inimesed, kes ajakirjanduses avaldatud üleskutsetele reageerisid ning meile oma raadio- ja televisioonivastuvõtjaid kinkisid. Tänaseks on muuseumi kogus lisaks vastuvõtjatele mitmesugust stuudio- ja saatetehnikat, reporterite töövahendeid, ringhäälinguajalugu kajastavat kirjandust, dokumente ning arvukalt fotosid.

Mittetulundusühingu Eesti Ringhäälingumuuseum liikmeteks on käesoleval hetkel Eesti RahvusringhäälingTüri VallavalitsusAS Levira, Ringhäälingumuuseumi Toetajate Ühing (AS TV 3, AS Taevaraadio) ja Eesti Ringhäälingute Liit (ERL).

Täname kõiki, kes muuseumi rajamisel ja arendamisel on meid toetanud ning meile abiks olnud!